Czy Bitcoin ma korzystać z Twitter Hack?

Prawdopodobnie miliony ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o Bitcoin (BTC) zostały narażone na najbardziej popularnych na świecie krypto walutę – jako bębny Twittera z hack, który wypełnił kanały mediów społecznościowych niektórych z najbardziej wpływowych ludzi planety z krypto oszustwa wiadomości.

Jak podano dzisiaj, Bitcoin haul z największego hack Twittera w historii są już w ruchu po wyniki kont mediów społecznościowych należących do A-listing celebrytów, światowych liderów i gwiazd sportu zostały zhakowane i wypełnione bitcoin oszustwa wiadomości obiecując podwójne zwolenników pieniędzy, jeśli wysłał krypto do hakerów trzymane portfele.

Dmitrij Wołkow, główny oficer techniczny na giełdzie CEX.IO, powiedział Cryptonews.com,

„W ciągu pierwszych 20 minut, oszuści dostali w swoje ręce BTC 1.7. Do końca lipca, mieli już BTC 12.8 w posiadaniu.“

Wśród kont Twitter dotkniętych były te należące do Baracka Obamy (120m zwolenników), prezydencki nadzieję Joe Biden (6.9m) i izraelski lider Benjamin Netanyahu (1.8m).

Wczesne doniesienia mówią, że hakerzy użyli metod ataku inżynierii społecznej, aby zaatakować pracowników Twittera.

Liderzy biznesu i przedsiębiorcy tacy jak Bill Gates, Elon Musk, Michael Bloomberg, Amazon’s Jeff Bezos i Warren Buffet mieli zhakowane konta.

Podobnie jak gwiazda boksu Floyd Mayweather, a także raperzy xxxtencion, Wiz Khalifa i Kanye West (i jego żona Kim Kardashian West). Dotyczyło to również konta YouTuber MrBeast.

Wiele znanych kryptońskich kont osób zostało również zaktualizowanych o wpisy dotyczące oszustw związanych z bitcoinami – w tym Changpeng Zhao Binance’a, Charliego Lee z Litecoin (LTC) i szefa TRON (TRX) Justina Suna.

Ale niektórzy mówią, że chociaż hack był godny pożałowania i widział wiele niewinnych ludzi oszukiwanych z ich ciężko zarobionych funduszy, reputacja Bitcoin jest mało prawdopodobne, aby wziąć hit.

Gina Kim, południowokoreański ekspert ds. bezpieczeństwa komputerowego, powiedziała Cryptonews.com,

„Myślę, że jedyną stroną, która wyjdzie z tego z uszczerbkiem dla ich reputacji jest Twitter. Atak inżynierii społecznej (jeśli tak było) naprawdę nie angażuje wiele w sposób wyrafinowany czarodziejstwa technologicznego. Twitter jest wystarczająco dużą i bogatą firmą, aby móc sobie pozwolić na szkolenie swoich pracowników w celu rozpoznania ewentualnego ataku inżynierii społecznej“.

Kim dodał, że Bitcoin „nie będzie demonizowany“ przez atak, ponieważ jego udział w tym wszystkim jest mniej lub bardziej przypadkowy. Ona powiedziała,

„Nie widzę powodu, dla którego miałoby to w jakikolwiek sposób uderzyć w bitcoin. Historia jest taka – ogromna, błyszcząca, amerykańska firma technologiczna została zhakowana przez kilku skromnych oszustów Bitcoinów. Jeśli cokolwiek, to powinno być pobudka.“

Czy Bitcoin ma skorzystać z Twitter Hack’a? 102
Sentymenty Kim zostały również powtórzone przez Cory Klippsten, założyciel crypto zakupu aplikacji Swan Bitcoin, który powiedział, że hack prawdopodobnie „doprowadzi do napływu nowych użytkowników Bitcoin“.

Klippsten podobno powiedział,

„Wszelkie działania regulacyjne w odpowiedzi na hack prawdopodobnie skupią się na Twitterze, a nie na bitcoinie. Widziałem jakieś zmiany w polityce przeciwko , z podobnymi postami automatycznie oznaczanymi lub usuwanymi“.

Wiele osób twierdzi, że nie byłoby to złe. Niektórzy twierdzą, że hack już zwiększył świadomość społeczną żetonu poza najśmielsze marzenia większości ludzi – testowanie prawdy starego porzekadła „nie ma czegoś takiego jak darmowa reklama“.

Klippsten dodał, że wielu ludzi, którzy nigdy nie myśleli, że będą czytać o bitcoin w ciągu najbliższych kilku tygodni, „i zastanawiając się, dlaczego oszuści wybrali go jako pojazd do ściągnięcia ich oszustwa“.

Per Lunarcrush, który monitoruje media społecznościowe i dane z wiadomości, Bitcoin miał „rekordowy“ dzień, publikując następujące statystyki:

100.055 osób opłacających składki społeczne w ciągu jednej godziny.
465 394 stanowiska socjalne +387,2%.
2 786 134 617 zaangażowania społeczne +736,8%
1 256 artykułów prasowych +26,7%
43 562 współdzielone adresy URL +53,4%
Obserwatorzy zwrócili się do mediów społecznościowych, twierdząc, że „nie było wiele negatywności“ w stosunku do bitcoinów we wczesnych raportach.

Niezależnie od tego, oszustwa kryptońskie nie są śmieszne dla tych, którzy na przegranej koniec z nich. A eksperci są zgodni co do tego, że są one teraz bardzo na czasie.

Wołkow powiedział, że tego typu oszustwa rosną od „około kwietnia tego roku“. Te przekręty, dodaje, modlą się o „chciwość, naiwność i ignorancję ludzi“.

Stwierdził,

„Naiwni inwestorzy wysyłają swoją kryptofladę do oszustów i oczywiście nie dostają nic w zamian. Dzięki takim schematom, oszuści zdołali już uciec z ponad BTC 200.“

Wydaje się jednak, że hack wywołał poruszenie w świecie mediów społecznościowych, gdzie Bitcoin jest obecnie najgorętszym tematem w mieście.

Niektórzy uznali, że hack był w rzeczywistości „niezwykle dobry“ dla bitcoinów.

Więc jakie środki, zdaniem ekspertów, społeczeństwo powinno stosować, aby chronić się przed oszustami kryptońskimi w przyszłości?

Wołkow się zgodził,

„To całkiem proste. Jeśli ktoś prosi cię o wysłanie gdzieś twojego krypto i obiecuje, że od razu dostaniesz więcej w zamian, albo po prostu obiecuje natychmiastowy zwrot pełnej kwoty, to są to oszuści. Tak jest nawet wtedy, gdy prosi cię o to Apple lub prezydent Stanów Zjednoczonych.“

Gwiazdy mediów społecznościowych, wydaje się, serdecznie się zgadzają.

W czasie pikseli (08:27 UTC), BTC handluje na 9.158 USD i jest w dół o 1% w ciągu dnia i prawie 3% w tygodniu.