Bitcoin Dodaje 1K dolarów do jego ceny; Transakcje za nieco poniżej 17K dolarów

To tylko pokazuje, że Bitcoin nigdy nie powinien być trzymany w niepewności. Waluta – która ostatnio spadła o około 400 dolarów do około 15 800 dolarów – wystrzeliła w górę o ponad 1000 dolarów i obecnie handluje za około 16 800 dolarów. Ponieważ jesteśmy coraz bliżej sezonu wakacyjnego, wydaje się bardziej prawdopodobne, że Bitcoin potencjalnie powtórzy swoje wzorce z 2017 roku i osiągnie poziom 20.000 dolarów.

Bitcoin jest na poważnie

Waluta miała bardzo wysoki wzrost i spadek w roku, ale od późnego czasu, aktywa są martwe w biegu byków dekady. Waluta wzrosła około pięciokrotnie w stosunku do początku marca, kiedy to handlowała (krótko mówiąc) prawie 4 000 dolarów. Teraz waluta jest na skraju uderzenia w markę 17 000 dolarów, co czyni ją jednym z najbardziej dochodowych – jeśli nie najbardziej dochodowych – aktywów w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Wielu analityków komentuje teraz, że Bitcoin może potencjalnie znaleźć się w obrocie powyżej 318.000 dolarów do czasu, gdy będziemy gotowi przywitać się z 2022 roku. Zgadza się. Do końca 2021 roku Bitcoin może być handlowany w sześciocyfrowym przedziale, a jedna jednostka może być łatwo sprzedana za więcej niż 300 tys. dolarów.

Ale jest coś, na co musimy być ostrożni. Pamiętasz, co się stało pod koniec 2017 roku? Bitcoin się rozpadł. Weszliśmy w 2018 roku i waluta, która przez ostatnie 12 miesięcy radziła sobie wyjątkowo dobrze, zdecydowała, że czas się wycofać i potknąć w najciemniejszym terytorium kryptońskiej przestrzeni. Czy to możliwe, że może się to powtórzyć po zakończeniu roku 2020?

Z jednej strony, Bitcoin z łatwością stał się bardziej dojrzały w ciągu ostatnich dwóch do trzech lat. Waluta nie jest aż tak podatna na manipulacje, a atut okazał się zdolny do strzelania ponad to, co początkowo inwestorzy uważali za możliwe. Pandemia koronaawirusa początkowo oznaczała mrok i zgubę kryptokuranty numer jeden na świecie pod względem pułapu rynkowego, ale odzyskanie wartości aktywów zajęło tylko dwa krótkie miesiące, a stamtąd dodała tylko więcej do swojej ceny.

The Vaccine Could Put a Damper in Crypto’s Plans for the Future

Jednocześnie słyszymy teraz więcej wiadomości o szczepionce COVID, która już w przyszłym miesiącu może być rozprowadzona wśród milionów Amerykanów. Wiele z tych nowych szczepionek jest w ponad 90 procentach skutecznych, co oczywiście jest dobrą rzeczą. Tak długo, jak ludzkie życie jest ratowane i chronione, to naprawdę wszystko, co się liczy.

Ale nie możemy zapomnieć, że jednym z głównych powodów, dla których Bitcoin radzi sobie tak dobrze jest to, że spadł dolar amerykański. Dolar spadł z powodu COVID i biorąc pod uwagę, że wirus ustępuje i waluta fiat staje się silniejszy mogliśmy zobaczyć Bitcoin potknąć się trochę.