Wolumeny handlu Crypto ETP spadły o 74% w ciągu ostatniego miesiąca

Wolumen obrotu kryptowalutami na giełdzie (ETP) spadł o ponad 74% w ostatnim miesiącu, ponieważ ceny tych produktów również spadały.

Według agregatora danych kryptowalut CryptoCompare , w nowo uruchomionym przeglądzie zarządzania zasobami cyfrowymi, produkty notowane na giełdzie spadły o 74% w ciągu ostatniego miesiąca ze 186,5 mln USD w połowie sierpnia do średnio 48 mln USD w połowie września

Warto zauważyć, że produkt notowany na giełdzie to rodzaj papieru wartościowego, który śledzi inne bazowe papiery wartościowe lub indeks. W dokumencie zauważono, że produkt Bitcoin Trust firmy Grayscale, GBTC, stanowił „zdecydowaną większość” wolumenu ETP i jako taki odpowiada za większość spadku aktywności handlowej.

Trzy najlepsze ETP to produkt Bitcoin w skali szarości oraz jego fundusz Ethereum Trust (ETHE i Ethereum Classic Trust (ETCG), które w połowie sierpnia sprzedawały łącznie 180 milionów dolarów dziennie i nieco ponad 40 milionów dolarów dziennie w połowie września.

CryptoCompare dodaje, że w ciągu ostatnich 30 dni aktywność handlowa kryptowalut ETP generalnie spadła

Jeśli wykluczymy produkty dostępne bez recepty – takie jak GBTC, ETHE i ETCG – największym produktem był Bitcoin ETP (BTCE) ETCGroup, który był przedmiotem obrotu o Deutsche Boerse XETRA. Inne duże kryptowaluty ETP obejmują produkt QBTC firmy 3IQ, który jest przedmiotem obrotu na giełdzie w Toronto oraz BTCW firmy WisdomTree, która jest notowana na Six Swiss Exchange.

W ciągu ostatnich 30 dni produkty BTC i ETH firmy Grayscale reprezentowały największe średnie dzienne wolumeny, odpowiednio 49 mln USD i 7,4 mln USD. Te odnotowały znaczne straty w omawianym okresie, spadając odpowiednio o 20,4% i 43,4%.